3.6. Sieci IP

Tutaj definiujesz dane swojej sieci tj. pulę adresową, domenę, DNS'y, bramę, zakres DHCP. Jeżeli LMS służy ci do zarządzania wieloma sieciami lub dzielisz jedną sieć na podsieci, albo korzystasz z różnych pul adresowych tutaj jest to możliwe.

3.6.1. Lista

Lista sieci oprócz podstawowych danych o sieciach zawiera podsumowanie ilości adresów wolnych i przypisanych. Modyfikowanie właściwości sieci następuje w module dostępnym po wybraniu sieci z listy lub bezpośrednio po kliknięciu ikony [Edytuj].

Podczas edycji danych sieci możesz przeglądać listę komputerów z tej sieci, gdzie w miejscu adresu IP pojawia się nazwa komputera/urządzenia, do którego możesz przejść klikając na odpowiednim polu. Kliknięcie na polu z adresem IP przeniesie Cię do modułu dodawania nowego komputera. Znajdziesz tu także dwa przydatne linki: Porządkuj sieć służący do przeadresowania komputerów, tak aby wyeliminować luki w adresacji oraz Przeadresuj do sieci służący do przenoszenia wszystkich komputerów/urządzeń z tej sieci do innej.

3.6.2. Nowa sieć

Definiując nową sieć musisz określić jej unikalną nazwę i pulę adresową podając adres IP sieci i maskę. Pozostałe dane są opcjonalne.

Interfejsy fizyczne, aliasy i vlany są rozpoznawane przez LMS, w sposób podany poniżej: