2.2. Wymagania

2.2.1. Serwer WWW

Ponieważ LMS-UI jest napisane w PHP, niezbędny jest serwer WWW z interpreterem tego języka. Preferowanym serwerem jest Apache (www.apache.org).

2.2.2. Interpreter PHP

Interpreter powinien być w wersji 4.2.x lub nowszej (unikać wersji 4.2.2). PHP można ściągnąć ze strony www.php.net. W szczególności wymagane są następujące moduły (sprawdź "extension" w php.ini lub wyjście funkcji phpinfo()):

2.2.3. Serwer baz danych

LMS nie będzie działał prawidłowo na wersjach MySQL starszych od 5.0.

LMS współpracuje także z PostgreSQL w wersji 8.2.x lub nowszych.

2.2.4. Biblioteka Smarty

LMS-UI do pracy wymaga jeszcze biblioteki Smarty (http://www.smarty.net) w wersji 2.6.0 lub wyższej (unikać wersji 2.6.4).

2.2.5. Perl

O ile dla LMS-UI wystarczy to co powyżej, to żeby mieć działający LMS-MGC i resztę skryptów potrzebujemy także Perla i moduły do niego, które można pobrać z www.cpan.org, czyli:

2.2.6. Kompilator języka C

Jeśli chcesz uruchomić LMS Daemon będziesz potrzebował działający kompilator języka C, gdyż jest on dostarczany wyłącznie w postaci kodu źródłowego.

2.2.7. Przeglądarka www

LMS posiada webowy interfejs, dlatego wymagana jest przeglądarka, która obsługuje javascript i ma włączone cookies. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym wyborem będzie Mozilla Firefox 1.x.